SSS

Tesisatınız foseptiğe bağlı bile olsa, öğütücülerimizi kullanabilirsiniz. Malzemelerin parçalanması sayesinde, tahliye işlemi daha kolay hale gelecektir. Öğütücümüz, tamamen mekanik yöntemlerle maddeleri parçalayıp, pompalamaktadır. Herhangi bir kimyasal etkisi yoktur. Öğütücünün kullanılması foseptik tesisatının kullanılmayacağı anlamına gelmez .

Tahliye boruları için geleneksel PVC veya bakır boru kullanılabilir.

SFA öğütücülerin ve pompalarının önemli avantajlarından birisi çok küçük çaplı borularla tahliyeyi gerçekleştirebilmesidir (ürünlerin büyük çoğunluğu için 22 ila 32 mm, Sanicubic gibi bazı büyük pompalar tahliye işlemini DN50 ile gerçekleştirir). Bu sayede yerleri kırmayı gerektirmez. Tavsiye edilen deşarj çapı cihaza göre değişebilir. En uygun tahliye çaplarını öğrenmek için lütfen web sitemizdeki farklı ürün sayfalarını ziyaret ediniz.

Tahliye borularının dikey kısmı cihaza mümkün olduğu kadar yakın olmalıdır, yani tesisatınıza dikey kısım ile başlamalısınız. Tesisatınıza önce yatay bir kısım monte ettiğiniz takdirde, dikey çıkışı 30 cm'den daha uzun olmamalıdır. Gider borusuna giden tahliye borularının en üst noktasından itibaren, minimum yüzde 1'lik bir eğim uygulanmalıdır (yatay güzergâhta). Bakım işlemlerini kolaylaştırmak için, tesisatınızın en alçak noktasına (dikey tesisatın içinde bulunan atık sularını boşaltabilmek için) tıpa yerleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Sifonlamayı önlemek için, ya en üst noktaya bir vakum kırıcı yerleştirmenizi, ya da üst noktadan sonra yatay borunun çapını büyütmenizi tavsiye ediyoruz.

SANICOMPACT kullanımı için minimum su besleme basıncı 1,7 bardır. Su giriş basıncınız bu değerin altında ise, geleneksel bir WC yerleştirmenizi tavsiye ediyoruz; bu WC'nin arkasına diğer öğütücülerimizden (Saniflo, Sanitop, Sanipro) bir öğütücü yerleştirebilirsiniz.

Sanidouche bir duştan veya lavabodan gelen atık suların tahliye edilmesini sağlayan bir terfi pompasıdır. Bu cihazın düzgün çalışması için, duş çıkış deliği ekseninin yerden en az 8 cm yükseklikte bulunması gerekir. Bu yüksekliğe uyulmaz ise, suların duş teknesine geri akması mümkündür. Ayrıca, Sanidouche'a bağlı diğer sıhhi tesisat cihazlarının tahliye borusuna bir çekvalf yerleştirmenizi tavsiye ediyoruz (mesela bir lavabonun tahliye borusuna). Daha fazla bilgi edinmek için, ürün sayfasından bu cihazın kullanım kılavuzunu uzaktan yükleyebilir veya teknik servisimizi 0212 275 30 88 numaralı telefondan arayabilirsiniz. Teknik servisimiz Pazartesi Cuma günleri arası 09:00 ile 12:00 ve 13:00 ile 18:00 saatleri arasında açıktır.

Tüm SANICOMPACT cihazlarının su girişi bir elektrovalf vasıtasıyla yapılır. Dolayısıyla depo yoktur. Döngü başına kullanılan su miktarı SANICOMPACT modeline göre 1.8 l/3 l veya 3.8 l/5 l'dir. Su besleme basıncı, SANICOMPACT'ın iyice yıkanmasını sağlamak için minimum 1,7 bar olmalıdır.

Mevzuat, öğütme sistemi olan cihazların sularını wc suyu şebekesine boşaltmasını zorunlu kılmıştır; basit bir terfi pompası ise suları evin gri su şebekesine boşaltabilir. Diğer yandan, öğütücünün/pompanın tahliye borusu doğrudan atık su ana borusuna bağlanmalıdır (büyük çap).

Öğütücü özel bir bakım gerektirmez; bununla birlikte, yıllarca iyi hizmet verebilmesi için, düzenli aralıklarla öğütücünüzü temizlemenizi ve kireçten arındırmanızı tavsiye ediyoruz.. SFA'nın özel SANIBROYEUR kireç çözücüsü, cihazınızın dahili organlarına zarar vermeden kireci gidermek için tasarlanmıştır. Bu işlemin sıklığı suyunuzun sertliğine bağlıdır. Adapte edilebilir bir öğütücünüz varsa, klozetinizi temizlemek için klasik ürünler kullanabilirsiniz (bu, SANICOMPACT gamı için de geçerlidir). Ancak dikkat: Tıkama gideren ürünler veya adapte edilebilir öğütücünüzün iç parçalarına zarar verebilecek diğer herhangi bir asit kullanmamaya dikkat edin.

Bir sifonun çekilmesi genellikle her biri 1 ila 2 saniye süren 2 ila 3 çalıştırma işlemi başlatır. Cihazınız eskiden olduğundan daha uzun süreyle çalışıyor ise, cihazının kauçuk şamandırasının temizlenmeye/kireçten arındırılmaya ihtiyacı olabilir. Temizleme/kireçten arındırma işlemi için beyaz sirke veya, daha da iyisi, özel SFA SANIBROYEUR kireç çözücüsünü kullanabilirsiniz: Cihazın fişini elektrik prizinden çekin; ardından 2 litre ürünü klozetinizin içine dökün. Birkaç saat etkisini göstermesini bekleyin, ardından sifonu çekin.

SFA öğütücüleri bir sifondan daha gürültülü değildir. Desibel olarak ifade edilen ses düzeyi ürüne ve özellikle çevresine bağlı olarak (karo döşenmiş veya döşenmemiş oda, odanın büyüklüğü ve geometrisi) bir tesisattan diğerine değişkenlik gösterebilir. İşte bu yüzdendir ki, cihazlarımız için desibel değeri belirtmiyoruz. Bununla birlikte, yeni silence gamı eskisine nazaran 10dB azalma sağlıyor. Ayrıca, ses titreşimlerinin yayılmasına engel olmak için kurulum tavsiyelerine uymak büyük önem taşır (öğütücü ile duvar arasında hiçbir temas olmaması, klozetin altına susturucu ayaklar yerleştirilmesi, boru tespit aralıkları...). Ayrıca daha sessiz olması için öğütücü ile zemin ve/veya duvar arasına bir ses yalıtıcı madde katmanı döşeyebilirsiniz.

Bir Sanibroyeur'ün kullanım ömrü büyük ölçüde doğru kurulmasına ve kullanılmasına bağlıdır. Ancak, bir tek bakım, yıllık olarak yapılan bir temizleme-kireç çözme işlemi ve bölgenizdeki suyun niteliğine göre presostat membranının değiştirilmesi ile, yaklaşık 10 ila 15 yıllık bir kullanım ömrü olduğunu düzenli olarak gözlemliyoruz.

Cihazlarımızın kullanım kılavuzlarını www.sanihydro.com.tr sitesinde yer alan cihazın kendi sayfasından bulabilirsiniz.

Cihazın elektrik bağlantısının yapılmış olduğunu ve güç kaynağının düzgün çalıştığını kontrol edin. Cihaz arıza nedeniyle çalışmıyorsa 0212 275 30 88 - 0212 275 30 78 numaralı telefonlardan bize ulaşarak servis talebinde bulunun.

Öğütücüye bağlı sıhhi tesisat cihazlarında (sifon, musluk…) sızıntı olmadığını kontrol edin. - Cihazın çek valfında (öğütücünün tahliye dirseğinde bulunan) sızıntı olabilir; Böyle bir durumda çek valfı temizleyin veya değiştirin.

0212 275 30 88 - 0212 275 30 78 numaralı telefondan teknik servisimiz ile irtibat kurmanızı tavsiye ediyoruz.

SFA imalatçıdır ve dolayısıyla doğrudan satış yapmamaktadır. Bu nedenle halka satış fiyatını veremiyoruz. Bu konuda size bilgi verebilecek en yakın bayimize başvurmalısınız. Bayilerimizin listesi www.sanihydro.com.tr sitemizde mevcuttur.

Her cihazın 2 yıllık garantisi doğru kullanım ve doğru kurulum yapılması kaydıyla yedek parça ve işçiliği kapsar. Kusurlu parçayı elde etme koşullarını tanımlamak için, 0212 275 30 88 numaralı telefondan teknik servisimizi Pazartesi Cuma günleri arası 09:00 ila 12:00 ve 13:00 ila 18:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

SFA imalatçı olduğu için, doğrudan satış yapmamaktadır. Ürünlerimizi 2 tür dağıtım ağında bulabilirsiniz: Sıhhi tesisat toptancıları ve yapı marketler (dikkat: satış ağına göre ürünler farklılık göstermektedir; kireç çözücü her iki ağda da mevcuttur). Ürünlerimizin çoğu 48 saat içinde teslim edilebilir. Bununla birlikte, aradığınız ürünü belki de stoklarında bulunduran size en yakın bayi ile irtibat kurmanızı tavsiye ederiz. Sitemizin dağıtıcılar sayfasında buluşalım.